Masopustní rej masek se blíží.

Zveme vás na tradiční lidovou zábavu pro všechny.

Muzeum Vysočiny Třebíč zve malé i velké návštěvníky na Masopustní veselí, přehlídku tradičních i soudobých masek nejen z Vysočiny.

Přijďte mezi nás v sobotu 11. února 2023 od 13 do 17 hodin.

A přijďte v masce!

Únor je období masopustu, veselí, masek, průvodů, dobrého jídla a tance. Tradice obchůzky masek je dodržována zejména v malých obcích. Muzeum Vysočiny Třebíč chce ukázat lidem, jak to při takové obchůzce chodilo a chodí.

Na co se můžete těšit? Na tvůrčí dílny, které budou probíhat průběžně po celou dobu akce. Dále na masopustní dovádění a přehlídku tradičních masek v podání divadelního spolku Ampulka a žáků ZUŠ Třebíč, na masopustní pásmo souboru Bajdyš s pochováváním basy, na Komárovickou kobylu, která bude v průběhu odpoledne několikrát porážena, a to s odborným etnografickým komentářem a radost vám udělá i ochutnávka smažených koblih připravovaných dle tradičního českého receptu. Těšte se i na veselý fotokoutek, na taneční rej masek a na soutěže o nejkrásnější masku. To vše za doprovodu místní dechové kapely Horanka. Nebude chybět ani občerstvení se zabíjačkovými dobrotami a horkými nápoji.

A věřte nám – kdo přijde v masce, má vstup zdarma a nejkrásnější masky odměna nemine.

Přijďte si užít masopustní atmosféru do Centra tradiční lidové kultury. Těšíme se na vás!

A než se začnete poohlížet po své masce, můžete si prohlédnou plakát letošní akce a video a fotografie z Masopustního veselí 2022.

Ohlédnutí za 1. ročníkem